Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V bývalé zvláštní škole trénuje policejní zásahovka a nově se tam hrají airsoftové bojové hry

  • Havířov,

Další zajímavé využití má bývalá základní škola v Mánesově ulici v Havířově. Nadšenci na bojovou strategii v ní pořádají airsoftové bitvy. Pokud bude zájem, založí i dětský kroužek.

Někdejší zvláštní škola v Mánesově ulici v Havířově-Podlesí má další využití. Celý objekt, který je určený k demolici, už nějakou dobu slouží k výcviku krajské policejní zásahové jednotky a nově i k pořádání airsoftových her. Město vyhovělo žádosti nadšenců, kteří ve škole organizují bojové hry.

“Není obvyklé, že ti hráči mají možnost si zahrát v základní škole. Je to členité, člověk si zahraje v jídelně, ředitelně, tělocvičně. Takže v tom to je zajímavé. V Moravskoslezském kraji není takových hřišť mnoho. Chtěli jsme, aby tady nějaký takový zajímavý prostor byl. Je to v centru města, je to pro všechny, což se nám podařilo díky městu Havířov. Kdo by si přišel zahrát, tak vlastně nepotřebuje vůbec nic, protože my mu vše zapůjčíme a pak se rozhodne, zda ho to zaujme. Zájem je velký. Jezdí tady lidi z Brna, ze Znojma, z Mikulova, z Prahy. Hry mají různé scénáře. Buď je to klasická vybíječka, ve které jsou proti sobě dvě nebo tři strany. Potom jsou nějaké scénáře hry, kde se třeba aktivují bomby, přenášejí nějaké předměty na nějaké určené místo, fantazii se meze nekladou. Do budoucna plánujeme, pokud se nasbírá dostatečný počet zájemců, dětský airsoftový kroužek,” řekl za organizátory Lumír Kozák. 

“Já třeba jezdím do Polska nebo na Slovensko. Tady ten havířovský areál je jeden z největších v kraji, je určený pro 60 až 100 lidí. Jsem rád, že to organizátor vyjednal s městem, že se to tady hraje,” řekl jeden z hráčů. 

“Mě na tom láká tato budova. Jinde není takový prostor. Většinou hrajeme v lesích. Dříve mě lákala vojenská škola, ale teď už ne,” popsal další hráč.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy