Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská MP začala využívat novou aplikaci. Strážnici už nebudou muset zjišťovat informace přes dispečink

  • Havířov,

Havířovská Městská policie začala využívat novou aplikaci. Strážnici už tak nebudou muset zdlouhavě zjišťovat potřebné informace přes dispečink. Rovnou se jim například ukáže, zda není vozidlo v pátrání.

Doba, kdy si v terénu zapisovali strážnici ručně na papír údaje o řešení daného přestupku, je pryč. Havířovská městská policie najela na novou aplikaci MP Manager. 

"Tam je předpoklad, že to urychlí činnost strážníka na místě. To je jedna věc. A hlavně by ho to potom nemělo zdržovat na služebně, kdy on vlastně vyfotí registrační značku automobilu, automaticky se zkontroluje jestli auto není v pátrání, najde se provozovatel, zkontroluje se evidence, zda není v pátrání. Strážník potom přijde, trochu učeše ty údaje a má hotový úřední záznam,” řekl ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Strážníci se už s novinkou seznámili a v terénu využívají.

"Pro mě bude více času venku na další kontrolní činnost, řešení dalších přestupků, případně pomoc lidem. A dispečink bude mít více času na to, aby se věnoval závažnějším věcem, kdy nám lidé hlásí dopravní nehody, požáry, pomoc co se týče zdravotních problému atd.,” řekl vrchní inspektor MP Havířov Vratislav Lepič.

“My teď v další fázi budeme propojovat i systémy, které jsou spravovány příspěvkovými organizacemi tak, ať se na ně městská policie dostane případě potřeby a bude to znamenat zvýšení komfortu pro strážníky jako takové. My jim nemůžeme snížit administrativu, ta je dána zákonem, ale nicméně jsme schopni nasadit ty prvky výpočetní techniky tak, aby celé ty administrativní úkony byly automatizované v co možná nejširším měřítku,” řekl primátor Havířov Josef Bělica (ANO).

Městská policie nyní také pracuje na možnosti komplexní přestavby městského kamerového dohlížecího systému. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy