Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská MP začala využívat novou aplikaci. Strážnici už nebudou muset zjišťovat informace přes dispečink

  • Havířov,

Havířovská Městská policie začala využívat novou aplikaci. Strážnici už tak nebudou muset zdlouhavě zjišťovat potřebné informace přes dispečink. Rovnou se jim například ukáže, zda není vozidlo v pátrání.

Doba, kdy si v terénu zapisovali strážnici ručně na papír údaje o řešení daného přestupku, je pryč. Havířovská městská policie najela na novou aplikaci MP Manager. 

"Tam je předpoklad, že to urychlí činnost strážníka na místě. To je jedna věc. A hlavně by ho to potom nemělo zdržovat na služebně, kdy on vlastně vyfotí registrační značku automobilu, automaticky se zkontroluje jestli auto není v pátrání, najde se provozovatel, zkontroluje se evidence, zda není v pátrání. Strážník potom přijde, trochu učeše ty údaje a má hotový úřední záznam,” řekl ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Strážníci se už s novinkou seznámili a v terénu využívají.

"Pro mě bude více času venku na další kontrolní činnost, řešení dalších přestupků, případně pomoc lidem. A dispečink bude mít více času na to, aby se věnoval závažnějším věcem, kdy nám lidé hlásí dopravní nehody, požáry, pomoc co se týče zdravotních problému atd.,” řekl vrchní inspektor MP Havířov Vratislav Lepič.

“My teď v další fázi budeme propojovat i systémy, které jsou spravovány příspěvkovými organizacemi tak, ať se na ně městská policie dostane případě potřeby a bude to znamenat zvýšení komfortu pro strážníky jako takové. My jim nemůžeme snížit administrativu, ta je dána zákonem, ale nicméně jsme schopni nasadit ty prvky výpočetní techniky tak, aby celé ty administrativní úkony byly automatizované v co možná nejširším měřítku,” řekl primátor Havířov Josef Bělica (ANO).

Městská policie nyní také pracuje na možnosti komplexní přestavby městského kamerového dohlížecího systému. 
Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Šakalí léta / muzikál

24.04. 19:00
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

25.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o. ul. Mírová
Karviná
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

HAMOR - STAV s.r.o.
Karviná
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků