Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vzpírat v sedmdesáti letech? Žádný problém, ukázali sportovci v Havířově

  • Havířov,

V Havířově se konalo první kolo ligy Masters ve vzpírání. Sílu a hlavně skvělou techniku ukázali i zasloužilí sportovci, kteří v sedmdesátých letech sklízeli na světových soutěžích cenné kovy.

Pan Karel Prohl se věnuje vzpírání celý svůj život. Během kariéry byl několikrát mistrem Evropy a třetí na mistrovství světa. Největší úspěchy pak sklízí právě na veteránských soutěžích, během kterých už také procestoval celý svět. Vzpěrač z Bohumína proto nemohl chybět ani na závodech v Havířově.

"V roce 2022 to bude 60 let, co se tomu věnuji, už je mi 72 a co mě žene dopředu? Jsem soutěživý typ a navíc, je tady spousta kamarádů z mého mládí, potkáme se a máme z toho velkou radost, že ještě žijeme,” řekl vzpěra Karel Prohl.

I tento veterán se věnuje vzpírání desítky let. Když u nich ve Strážnici zanikl před lety oddíl, začal trénovat doma.

"Já mám činku v obýváku a od té doby trénuji sám doma v obýváku a letos je padesátá sezóna, co cvičím vzpírání,” řekl vzpěrač Josef Vybíral.

Na ligu Masters přijelo do Havířova téměř 40 vzpěračů z celé České republiky a slovenského Velkého Mederu..

"Podle mezinárodních pravidel může za veterány startovat muž nebo žena, kteří dovrší čtyřiceti let a není to ukončené věkem. Jsou tady závodníci, kteří mají i sedmdesát let a je se na co podívat.,” doplnil předseda SKV Baník Havířov Adolf Cienciala.

V prvním kole ligy Masters se nakonec nejvíce dařilo družstvu z Velkého Mederu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy