Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově žijí několik týdnů bez výtahů. Výměnu za nové si ale pochvalují

  • Havířov,

Žít několik týdnů v domě bez výtahu je nepříjemné zejména pro starší lidi nebo rodiny s malými dětmi. Přesto se Havířov musel pustit do výměny zhruba 140 z nich. První nové výtahy už jsou v provozu.

Havířov na konci roku začal ve svých domech s výměnou výtahů. Desítky z nich jsou v havarijním stavu. Na prvních výměnách si Městská realitní agentura otestovala, zda se tak velká akce obejde bez problémů.

"Od začátku ledna teď už dokončeny máme tři výtahy a dva dokončujeme a budou v nejbližších čtrnácti dnech spuštěné do provozu. Firmy na celkovou realizaci mají třicet dní a stíhají to za 25 dni, což si myslím, že je perfektní a nájemníci jsou spokojení,” řekl jednatel společnosti MRA Jiří Lankočí.

Lidé v domě oceňují především, že je nový výtah prostornější, tišší a hlavně už nestojí v mezipatrech.

"Dalo se to zvládnout. Je to super, je to tiché. A co říkáte na to, že už to nestojí v mezi patře? Je to ještě lepší, protože se muselo chodit osm schodů a teď to přímo zastaví na patře. Když je někdo vozíčkář, je to lepší," řekl nájemník. 

“Konečně to je. I když já jsem po úraze páteře a lezla jsem skoro po čtyřech, ale zvládla jsem to. Začínali až v osm, takže ani nebyl rámus,” dodala nájemnice.

V letošním roce bude chtít město vyměnit celkem 45 výtahů. Dalších zhruba 80 pak do roku 2022. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy