Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domovy seniorů se snaží zamezit zavlečení nákazy. Pracují i na krizovém plánu pro karanténu

  • Havířov,

Zákaz vycházení, maximální obezřetnost zaměstnanců a krizový scénář pro případnou karanténu. Tak to nyní vypadá v domovech seniorů. Klienti opatření chápou.

Pokud by došlo k zavlečení nákazy do kteréhokoliv domova seniorů, byl by to vážný problém. Například ředitel domova v Havířově nečekal na nařízení vlády a vydal zákaz vycházení už o několik dní dříve.

"Chodili na nákupy do supermarketu a nabídli jsme jim jinou možnost zajištění těchto nákupů, a proto bylo z nařízení ředitele s okamžitou platností 13.3. zakázáno opouštět areál jednotlivých středisek," řekl ředitel Domova seniorů Havířov Milan Dlábek.

Riziko si uvědomují také zaměstnanci, kteří do domova docházejí.

"Nestýkám se s nikým, nechodíme ani ven do obchodů. Hlavně, aby naši klienti byli v pořádku,” řekl zaměstnankyně domova.

V Orlové už mají vypracovaný krizový plán pro karanténu.

"V současné době máme vytvořený krizový scénář, byli osloveni i zaměstnanci, kteří by v případě potřeby domovu pomohli a zůstali nějakou delší dobu v domově z důvodu uvalení karantény, aby tam zůstala skupina zaměstnanců, která tam bude i nocovat,” řekla ředitelka Sociálních služeb Orlová Jarmila Berná.

Jako největší problém vnímají domovy i nadále nedostatek ochranných pomůcek.
Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků