Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozvoz obědů nesmí v Havířově selhat, senioři jsou na nich závislí

  • Havířov,

Rozvoz obědů nesmí v Havířově selhat, senioři jsou na nich závislí. Radniční restaurace dělá maximum a zvýší o stovky počet porcí. Obědy chtějí vařit i pro školáky, kteří zůstali doma.

Stovky seniorů v Havířově v tomto období spoléhají na rozvoz obědů, které pro ně vaří v restauraci na magistrátě. Závozy jídel nesmí zkolabovat a naopak se musí ještě rozšířit.

“Naši senioři s ohledem na opatření, která byla přijata, jsou doma v tuto chvíli a my chceme omezit jejich pohyb ...v tuto chvíli poskytování těch základních životních potřeb je hodně důležité a nejdůležitější je rozvoz stravy,” řekl ředitel Sociálních služeb města Havířova Milan Černý.

“Jsme schopni se přizpůsobit, poptávku i navýšit a jsme schopni i individuálně navýšit třeba večeře i svačiny pro ně po domluvě. Navíc jsme ještě připravili nabídku dětského menu a rodinného menu, protože školáci zůstali doma a aby mohli lidé chodit do práce a měli zabezpečené jídlo, tak jsme schopni i pro školáky vařit,” řekla Iveta Kočí Palkovská.

V současné době v kuchyni vaří asi 400 jídel. Kapacita by se mohla zvýšit až o 250 porcí.

"Objednávky přijímáme den dopředu. Další věc, co jsme schopni udělat, je tady dole při vstupu...otvíráme tam od 11 do 12 si mohou lidé meníčka odebrat i osobně,” dodala provozní manažerka Andrea Jarmarová.

Restaurace zavedla i přísná hygienická opatření tak, aby co nejvíce ochránila kuchařky.
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

DENTALCOMPLEX - CEREC SYSTÉM s.r.o.
Karviná
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

S-O-D Holding s.r.o.
Petřvald
od 21 400 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků