Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budoucí sestřičky pomáhají v havířovské nemocnici, je to pro ně cenná zkušenost

  • Havířov,

Střední zdravotnická škola v Karviné nabídla pomoc nemocnici v Havířově. Studentky při vstupu do budovy rozdávají roušky, rukavice, nebo měří lidem teplotu.

V současné době je v nemocnicích jak se říká každá ruka dobrá. Proto v Havířově uvítali pomoc studentek Střední zdravotnické školy v Karviné. Budoucí zdravotní sestry pomáhají pacientům s orientací, dohlížejí před lékárnou na rozestupy, dezinfikuji lidem ruce.

"Tady do této nemocnice chodíme na praxi v rámci výuky a dobrovolně jsme se v této tíživé situaci přihlásili k pomoci. Studentky se střídají a my se řídíme pokyny nemocnice a náměstkyně ošetřovatelské péče,” řekla učitelka odborného výcviku Zuzana Babiánková.

"Tuto stráž nedrží jen studentky, ale i učitelky školy, protože jsme všechny všeobecné sestry a cítíme minimálně morální povinnost pomoci v této situaci jaká nastala,” dodala učitelka odborného výcviku Eva Juřenová.

Studentky i učitelé budou v nemocnici pomáhat dokud to bude zapotřebí.

"Pomáháme tady zdravotníkům, aby neměli tolik práce a ulehčili jim práci. Hlídáme tady vchod. Přijde mi to docela tragické, že se to teď tak hodně rozšířilo. Lidé by si měli více umývat ruce a dodržovat hygienu,” řekla studentka.

"Tímto bych chtěla poděkovat i mladým kolegyním, mladým sestřičkám, že se s námi zapojily do třídění pacientů a rozdělování pacientů,” doplnila náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Renata Tydlačková. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků