Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začínají zápisy do škol, poprvé bez dětí. Některé školy ale budou chtít děti později vidět

  • Havířov,

V letošním roce budou poprvé zápisy do prvních tříd bez dětí. Některé školy se ale budou chtít s předškoláky seznámit, jakmile se školy zpátky otevřou.

Pro děti a jejich rodiče je zápis do první třídy velkou událostí. V letošním roce je ale vše jinak a učitelé své budoucí prvňáčky ani neuvidí. V Orlové zápisy začínají 6. dubna.

"Na druhé straně nás to nutí, abychom to vymysleli trochu jinak. Zápisy budou v hlavní fázi elektronickou podobou. Už máme na webových stránkách školy odkazy na webové formuláře, které mohou rodiče on-line vyplňovat, nemusí do školy chodit,” řekl ředitel ZŠ Školní a Slezská v Orlové Marek Tešnar.

Rodiče budou moci přihlášku také poslat, nebo přijít do školy 16. a 17. dubna osobně. Stejná pravidla i termín pro zápisy platí také v Havířově. Rodiče musí sledovat zejména webové stránky škol. 

"Určitě zápis teď je v režimu bez přítomností dětí, ale já si myslím, že zájem ze strany škol je ten, aby děti pozvaly osobně než nastoupí do první třídy. Protože někdy se může stát, že dítě na tom není ještě tak, aby tu první třídu začalo v tom daném roku, kdy má. Určitě se najdou případy, kdy děti by měly mít odklad ze školní docházky a bylo by to pro ně určitě lepší. Já si myslím, že setkání učitelé, žáka, rodiče je na místě,” řekla náměstkyně havířovského primátora Jana Feberová (ČSSD).

Celá situace ve školství je nyní těžká. Stejně tak výuka na dálku. Přesto si mnozí rodiče něco uvědomili.

"Ty odezvy rodičů jsou takové, že učitelské povolání je velice prospěšné a že by si to neradi vyměnili a všichni věříme, že tato doba velice brzy skončí,” dodal ředitel ZŠ Školní a Slezská Marek Tešnar.

Nahlásit chybu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail