Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Armáda spásy v Havířově musela přijmout opatření kvůli pozitivnímu klientovi

  • Havířov,

V jednom z azylových domů Armády spásy v Havířově se potvrdil u klienta pozitivní test na COVID-19.

V Azylovém domě Pod Svahem v Havířově se potvrdil u klienta pozitivní test na COVID-19. Krajská hygienická stanice nyní provede testy u všech ostatních klientů a zaměstnanců. 

"V tomto zařízení platí to, že klienti nechodili ven vůbec. Měli tam svého nákupčího, který nakupoval potraviny pro všechny ostatní. Takže ta pravděpodobnost, že se tento klient s někým setkal venku je minimální. Je to zátěž jak pro zaměstnance, tak pro klienty po psychické stránce, protože se dozvěděli, že 14 dní budou v karanténě,” řekl ředitel AS Havířov Tomáš Kolondra.

Armáda spásy počítala s tím, že se v pobytových zařízeních může nákaza objevit. Například v Azylovém domě pro rodinu budou schopni pro případnou izolaci vyčlenit celé jedno patro. "Eliminujeme pohyb i v dalších pobytových zařízeních. Klienti mají možnost jen si jít nakoupit a vrátit se. Během jedné hodiny to musí mít vše vyřízené. Jinak setrvávají jen v pobytových zařízeních,” dodal ředitel.

V momentě, kdy se v azylovém domě objevil pozitivní klient, Armádu spásy kontaktoval krajský úřad a dovezl do zařízení ochranné sety.

Nakažená je také klientka Domova pro osoby se zdravotním postižením Benjamín v Petřvaldu. "Zde samozřejmě nařizujeme okamžitou karanténu. Vyjíždí v současné době krajská hygiena k odběru a trasují se osoby, které se s touto osobou potkaly,“ řekl dopoledne náměstek hejtmana pro sociální služby Jiří Navrátil. Mladá žena měla mírné příznaky, zvýšenou teplotu a rýmu. "V postižené sekci máme 24 klientů ve čtyřech domácnostech, nejužší přístup k nim mělo 10 zaměstnanců,“ řekla televizi Polar ředitelka Benjamínu Darja Kuncová. V zařízení ale stále čekají na testy. "Pro mě je nejdůležitější, aby nám protestovali co nejvíce lidí, protože to sem muselo přijít zvenčí, tedy od někoho ze zaměstnanců, kdo je asi bez příznaků. Už 3 týdny měříme 2x denně teploty klientům i zaměstnancům a dodržujeme nejpřísnější hygienická opatření, nikdo z klientů ani nevychází ven," doplnila ředitelka zařízení v Petřvaldu.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail