Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Počet nemocných COVID-19 stoupá. Lidé neví, kdo se jim postará o jejich psy

  • Havířov,

Vůbec nevíme, co bychom dělali. Takto nejčastěji reagovali lidé na otázku, jak by vyřešili venčení svého psa, pokud by se nakazili a zůstali v izolaci. Hygiena výjimky nepovoluje.

Podle epidemiologů počet nakažených koronavirem bude postupně stoupat. Pro nemocné to znamená úplná izolace. Češi jsou ale národem pejskařů a mnozí mají obavy, co bude s jejich mazlíčky. 

Nařízení hygieniků je jasné.

"Pokud nemocná osoba Covidem19 je ponechána v domácím ošetření, pak její izolace neumožňuje venčit domácího mazlíčka. To platí také pro osoby sdílející prostory bytu, které jsou v karanténě. K přenosu onemocnění by mohlo dojít kontaminovanými povrchy tlačítka výtahu, kliky. ” uvedl mluvčí KHS Ostrava Radim Mudra.

"Vůbec nemám páru, kam by jsme je dali. Fakt nevím," řekla paní, která má dva psy.

"Určitě bychom museli využít známe, kamarády. To je jediné, co mě napadá. Ještě jsem o tom neuvažoval. U nás je to komplikace velká, protože půl dne musí být venku," dodal pejskař.

"Doufejme, že se nám to nestane. Přinejhorším bychom asi sehnali nějakého rodinného příslušníka, který by nám venčil, nebo nějakého dobrovolníka," řekl majitel většího psa.

"Říkali jsme si, že my bydlíme ve sníženém přízemí, že bychom ho asi venčili z okna. Ale teď vážně, nevíme. V tom případě bych chtěla od pana Babiše nebo kohokoliv jiného, aby nám tedy řekli, jak to máme udělat," dodala žena.

Hygienici upozorňují, že pes sice nemoc nepřenáší, nicméně je důležité při předání zvířete důkladně dezinfikovat vodítko a náhubek. 

Nahlásit chybu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail