Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé mohou v Havířově platit poplatky za odpad a psy až do konce roku

  • Havířov,

Lidé, kteří ještě nemají v Havířově zaplacené poplatky za odpady nebo psy, se nemusí obávat sankcí. V souvislosti s nouzovým stavem mohou poplatky uhradit kdykoliv až do prosince.

Vždy na jaře platí povinnost zaplatit poplatky za odpad nebo za psa. Kvůli nouzovému stavu to mají mnohé rodiny nyní těžké. Proto v letošním roce v Havířově budou moci lidé poplatky zaplatit až do konce roku.

"V žádném případě to není odpuštění tohoto poplatku, je to odsun splatnosti až do konce letošního kalendářního roku s tím, že poplatek za psy měl být už splatný k 31.3. a poplatek za odpady byl splatný do konce tohoto měsíce. Takže pokud občané ještě nezaplatili, nemají na to z finančních důvodů, tak mohou tyto poplatky zaplatit kdykoliv v průběhu tohoto roku,” řekla Markéta Uhrová vedoucí organizačního odboru MMH.

"V dnešní době ty lidi peníze fakt nemají. Je to dobré od té radnice, že to mohou zaplatit na konci roku. Akorát, že to posunou a nezaplatí to teď," řekla obyvatelka Havířova.

"Stejně to musíme někdy zaplatit, takže co naděláme," dodala jiná paní.

"Je mi to v podstatě úplně jedno, jestli to zaplatím teď, nebo za tři měsíce, je mi to úplně jedno,” dodal muž.

Poplatky mohou lidé platit nejlépe bezhotovostně.

Z důvodu opatření vlády město nebude v letošním roce pořádat pro občany hromadné očkování proti vzteklině. Každý majitel psa si tuto povinnost bude muset zajistit individuálně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy