Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově vyšly všechny testy v sociálních službách negativně, stejně tak v Armádě spásy

  • Havířov,

V Havířově vyšly všechny testy v sociálních službách negativně. A stejně tak i v azylovém domě Armády spásy, kde byla u jednoho z klientů prokázána nákaza.

V havířovských domovech seniorů nebo v sociálních pobytových službách. Všude tam během týdne probíhalo testování zaměstnanců i klientů pomocí rychlotestů. Výsledky jsou u všech negativní.

"Probíhalo také testování pečovatelek, které chodí do terénu, to znamená zaměstnanců pečovatelské služby. Všechny testy jsou negativní i u těchto zaměstnanců. Bohužel nemůžeme testovat i klienty, protože testů je málo. Byli testování i zaměstnanci chráněného bydlení organizace Santé,” řekla náměstkyně primátora Stanislava Gorecká (ANO).

Negativní testy také vyšly u zaměstnanců magistrátu, kteří byli v kontaktu s pracovníky, u kterých byl prokázán koronavir. A výsledky testů už má i Armáda spásy, kde byla prokázána nákaza v jednom z azylových domů.

"Zatím to vypadá velmi dobře. Negativní výsledky jsme zaznamenali u zaměstnanců i u všech klientů a čekáme ještě na potvrzené druhé testy, zdali vyjdou také negativně a čekáme především na výsledek nakaženého klienta,” řekl ředitel Armády spásy Havířov Tomáš Kolondra.

Také opakované testy vyšly u klientů i zaměstnanců Armády spásy negativně. Karanténa proto končí. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků