Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově opět obsadili náměstí drobní živnostníci. O farmářské trhy je ve městě velký zájem

  • Havířov,

Více než čtyřicet prodejců postavilo na náměstí v Havířově své stánky. Farmářské trhy se mohou opět pořádat, byť za zpřísněných bezpečnostních opatření, které živnostníci i zákazníci dodržují.

V Havířově na náměstí Republiky se znovu pořádaly farmářské trhy. A zájem ze strany prodejců byl obrovský. Všichni zajistili rozestupy mezi stánky, měli nachystané dezinfekce, rukavice. 

"Já myslím, že z finančního pohledu to chybělo všem. Všichni byli natěšení, je to i ta komunikace s lidmi, protože většina lidí má tady svou vlastní výrobu a vše bylo takové omezené a zákazníci nekupovali sortiment,” řekla organizátorka farmářských trhů Jaroslava Fojtíková.

"Nám to také pomůže, protože jsme bez prostředků, teď momentálně a alespoň ty farmářské trhy nám pomohou s tím, že budeme mít nějaké penízky,” řekla prodejkyně Eva Golíková.

"Já jsem si přišla koupit hlavně bylinky na zahradu, takže jsem moc ráda, že se farmářské trhy otevřely,” řekla návštěvnice trhů.

"Chybělo mi to, já jsem ráda, že se to otevřeli a podívám se na všechno,” dodala jiná paní.

Jedno z doporučení je, aby lidé neplatili hotovostí. V některých stáncích na to byli připraveni.

"Lidé u nás mohou platit kartami, máme EET přístroj, který používáme i v prodejně. Přijímám i hotovost, máme dezinfekci,” řekl prodejce Jiří Zrník.

Jediné, co prodejcům vadí, je to, že prozatím nemohou lidem nabídnout ochutnávky svých výrobků. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků