Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově investovala téměř sto milionů do oprav zdravotních středisek

  • Havířov,

Radnice v Havířově investovala téměř sto milionů korun do oprav všech svých zdravotních středisek. Nyní věří, že právě zvýšený komfort přiláká do města nové lékaře.

Desítky let budovy zdravotních středisek v Havířově chátraly. Prostory nevyhovovaly lékařům a nelíbily se ani pacientům. Radnice se rozhodla do všech objektů investovat.

"Z městského rozpočtu na opravu všech zdravotních středisek na území města, kterých je pět, šlo zhruba 95 milionů korun. A proč jsme to udělali? Protože jsme to voličům slíbili před volbami a já si myslím, že sliby se nemají plnit jen o Vánocích, takže jsem rád, že se nám to podařilo dodělat. Byla to akce, která trvala celý rok 2019 až 2020 a s tímto střediskem už máme dokončeny všechny,” řekl primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

Ve všech střediscích, i v Prostřední Suché, se jednalo o komplexní rekonstrukci.

“Je to generální oprava střechy, zateplení vnějšího pláště. Provedli jsme všude generální opravy elektroinstalací, vodoinstalací a systému topení a prošlo to sanitární rekonstrukcí,” dodal jednatel společnosti MRA Róbert Masarovič.

Během prací se snažilo město vyjít vstříc i zdravotníkům. V některých objektech probíhala rekonstrukce za provozu.

"V podstatě přerušení provozu bylo nějakých pět, šest pracovních dnů, což se dalo naplánovat. Vždy jsme se domluvili jak se stavebním dozorem, tak s investorem, pacienty. Ta trpělivost nakonec přinesla růže a dneska jsme v nových prostorách, které se nám líbí a jsme spokojeni,” řekl zubní lékař Lukáš Golasowski.

Budovy zdravotních středisek nejsou ještě plně obsazeny. Radnice věří, že právě revitalizace objektů přiláká do města další lékaře.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyUKLIDATOR.cz s.r.o. - Havířov
Havířov
od 123 Kč/hod.

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. - Průmyslová zóna Nové Pole
Karviná
od 17 300 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. objekty společnosti Diamo
Karviná
od 17 300 do 19 500 Kč/měsíc

Detail