Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově investovala téměř sto milionů do oprav zdravotních středisek

  • Havířov,

Radnice v Havířově investovala téměř sto milionů korun do oprav všech svých zdravotních středisek. Nyní věří, že právě zvýšený komfort přiláká do města nové lékaře.

Desítky let budovy zdravotních středisek v Havířově chátraly. Prostory nevyhovovaly lékařům a nelíbily se ani pacientům. Radnice se rozhodla do všech objektů investovat.

"Z městského rozpočtu na opravu všech zdravotních středisek na území města, kterých je pět, šlo zhruba 95 milionů korun. A proč jsme to udělali? Protože jsme to voličům slíbili před volbami a já si myslím, že sliby se nemají plnit jen o Vánocích, takže jsem rád, že se nám to podařilo dodělat. Byla to akce, která trvala celý rok 2019 až 2020 a s tímto střediskem už máme dokončeny všechny,” řekl primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

Ve všech střediscích, i v Prostřední Suché, se jednalo o komplexní rekonstrukci.

“Je to generální oprava střechy, zateplení vnějšího pláště. Provedli jsme všude generální opravy elektroinstalací, vodoinstalací a systému topení a prošlo to sanitární rekonstrukcí,” dodal jednatel společnosti MRA Róbert Masarovič.

Během prací se snažilo město vyjít vstříc i zdravotníkům. V některých objektech probíhala rekonstrukce za provozu.

"V podstatě přerušení provozu bylo nějakých pět, šest pracovních dnů, což se dalo naplánovat. Vždy jsme se domluvili jak se stavebním dozorem, tak s investorem, pacienty. Ta trpělivost nakonec přinesla růže a dneska jsme v nových prostorách, které se nám líbí a jsme spokojeni,” řekl zubní lékař Lukáš Golasowski.

Budovy zdravotních středisek nejsou ještě plně obsazeny. Radnice věří, že právě revitalizace objektů přiláká do města další lékaře.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků