Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kromě letního koupaliště bude Havířov možná vlastnit i krytý bazén. O převodu rozhodne kraj

  • Havířov,

Havířov a kraj se chystají mezi sebou směnit některé pozemky a budovy. Město má zájem především o krytý bazén. Krajští zastupitelé by o záměru měli rozhodnout v červnu.

Už několik měsíců se proslýchá, že by radnice v Havířově měla zájem o krytý bazén. Areál je v současné době ve vlastnictví kraje. Nyní se jednání o převodu dostalo k zastupitelům.

"Město Havířov bylo MSK požádáno o směnu několika pozemků. Oni nějakým způsobem navrhli nějaké pozemky, nějaké lokality, budovy, které tady vlastní. Opačně my máme zase zájem o některé budovy. Konkrétním případem je třeba krytý bazén na Opletalově ulici a v současné době o tomto jednáme. Je to lokalita, ve které vzniká spousta sportovišť a nám by to dávalo jakýsi ucelený prostor proto, aby tam vzniklo jakési sportovní centrum, které bychom rádi využívali,” řekl náměstek primátora Ondřej Baránek (ANO).

Dalším důvodem, proč chce krytý bazén město získat je skutečnost, že nemalou částkou dotuje plavání.

“Jednak tam máme plavání základních škol, máme tam nově i plavání ranní kondiční plavání pro seniory i občany, kteří mají zájem a myslím si, že těch peněz platíme i tak hodně v současné době kraji. Tak si myslím, že to budeme investovat do svého majetku. Tady tento záměr už byl dlouho a teď to vypadá, že to bude,” doplnila náměstkyně primátora Jana Feberová (ČSSD).

Převod nemovitostí bude předložen k rozhodnutí zastupitelstvu kraje v červnu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků