Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Roušky, rukavice a rozestupy. Jen za těchto podmínek se mohlo v Havířově konat zastupitelstvo

  • Havířov,

Vystupovat k jednotlivým bodům v roušce bylo náročné. Tak hodnotili někteří zastupitelé zasedání zastupitelstva v Havířově. Bezpečnostní opatření však byla nutná.

Takto to vypadá při běžném zasedání zastupitelstva v Havířově, které se vždy pořádá v KD Radost. Pokud chtěla radnice, tak jako i jiná města, uspořádat řádné jednání v nouzovém stavu, musela prostory přizpůsobit.

"Zastupitelé a další osoby, které jsou v sále, musí být od sebe dva metry. Ukázalo se, že stávající prostor v KD Radost vyhovuje a umožňuje dokonce v omezeném prostoru i vstup veřejnosti," řekl tajemník havířovského magistrátu Milan Menšík.

Před vstupem do jednacího sálu si museli všichni dezinfikovat ruce. Kdo potřeboval dostal také roušku a rukavice.

"Dnešní zasedání bylo takové komorní s rouškami, ale myslím si, že nebyl problém vyjadřovat se k tomu, co jsme měli schválit,” řekla zastupitelka Alena Zedníková (ČSSD).

Nebylo to náročné dýchat tak dlouho v roušce?

“Nebylo, já konkrétně jsem nebyla řečníkem, ale myslím si, že ti, kteří potřebovali déle něco vysvětlovat, tak to pro ně mohlo být nepříjemné,” dodala Zedníková.

"Samozřejmě, že je to omezení a možná to i zastupitelé poznali, když jsem vystupoval, tak se mi chvěl hlas při vystoupení, ale to bylo jen z toho důvodu nedostatku vzduchu,” dodal zastupitel Eduard Heczko (KSČM).

Veřejnost, která se nevešla do sálu, měla možnost sledovat zastupitelstvo přes obrazovky ve vstupní hale a mohla se i aktivně zapojit. Například v Orlové se rozhodli, že zastupitelstvo přesunou až na květen. 

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail