Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově se už nemohli dočkat na otevření knihovny. Před budovou se tvořily fronty

  • Havířov,

Před havířovskou knihovnou, která opět spustila provoz, to v pondělí ráno vypadalo jako před nákupním střediskem. To, jak moc lidem knížky chyběly, příjemně překvapilo i samotné knihovnice.

Takto to vypadalo v Havířově první den při opětovném otevření knihovny. Zejména senioři už se nemohli dočkat. 

"Ani ty zavřené obchody mi nechyběly tolik jako knihovna, protože v televizi dohromady nic není,” řekla návštěvnice knihovny.

 "Velkou radost mám, protože já ráda čtu a hodně čtu,” řekla seniorka.

Knihovna má celkem patnáct oddělení na různých místech. Dřívější zrušení opatření a rychlé zajištění všech hygienických potřeb zabralo knihovně týden.

"Potom jsme museli připravit všechny provozy tak, abychom oddělili vrácené knihy od půjčování knih. Ty zůstávají čtyři dny v karanténě a potom se dostanou znovu do půjčovního procesu. Čtenáři, když vrátí knihy v knihovně, vydezinfikují si ruce a mohou pokračovat do půjčoven," řekla ředitelka Městské knihovny Dagmar Čuntová.

V knihovně by lidé měli strávit co nejméně času.

"Existuje náš systém, který umožňuje rezervaci z regálu. Čtenář si může konkrétní knížku, která momentálně v knihovně je, rezervovat. My mu ji připravíme a on si ji jen u nás vyzvedne,” dodala knihovnice Michaela Tobolová.

Jelikož o letošních prázdninách zřejmě zůstane mnoho dětí ve městě, knihovna pro ně plánuje různé zábavné akce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy