Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvy v domově seniorů budou bez líbání a objímání

  • Havířov,

Stejně, jako se lidé těšili opět ke kadeřníkovi, nebo do nákupního centra, senioři se už nemohou dočkat až vláda povolí návštěvy v domovech. K tomu by mělo dojít od 25. května. Ředitelé se na to už připravují nyní.

Striktní opatření v mnoha oblastech končí. Rozvolnění se ale prozatím netýká domovů seniorů. Klientům chybí kontakt s rodinou i volný pohyb. V Havířově ve středisku Luna mají alespoň velkou zahradu. 

"Strašně se těším. Syna mám hned za barákem. Přijde tu pod terasu, nějaké slovo spolu promluvíme. Těším se, až já budu moci také ven,” řekla klientka Domova seniorů Havířov Vanda Karlovská.

"Já mám spoustu kamarádek. To mi chybí. Už je to dlouho. Už je to dva měsíce, co jsme takto zavření,” dodala klientka Domova seniorů Havířov Renata Deutscherová.

Návštěvy by chtělo ministerstvo zdravotnictví povolit od 25. května. Přesto, že ředitelé prozatím nedostali žádné pokyny za jakých podmínek, už se na to připravují. Počítají i nadále s rouškami, dezinfekcí i s měřením teploty.

"Budou poučeni všichni příbuzní na tělesný kontakt, aby se mu vyhli. Žádné líbání, blízké kontakty. Bude to obtížně kontrolovatelné, obtížně prosaditelné, ale doufejme v zodpovědnost všech příbuzných. Byla by to obrovská škoda, kdyby se nám to pokazilo teď v závěru této vlny koronaviru,” řekl ředitel Domova seniorů Havířov Milan Dlábek.

Havířovský domov počítá i s přesným vymezením času návštěv a preferovat bude setkávání za příznivého počasí na zahradě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy