Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotníci v havířovské nemocnici budou mít konečně důstojné šatny

  • Havířov,

V havířovské nemocnici začala rekonstrukce šaten a sociálního zázemí pro zdravotníky za zhruba 17 milionů korun. Finance na stavbu poskytl nemocnici kraj i magistrát.

V těchto šatnách se každý den musí převlékat havířovští zdravotníci. Do sociálního zázemí v suterénu nešly 50 let téměř žádné investice. Na rekonstrukci přišla řada až v letošním roce a to díky kraji, který poskytne na opravy přes 13 milionů korun.

"Působí to samozřejmě depresivně. Je nejvyšší čas, aby se to napravilo, protože si myslím, že ranní sprcha, ranní převlékání má impuls toho, jak ten den budete vnímat. Takže já jsem rád, že jsme se to rozhodli, budeme to financovat a je to nezbytně nutné,” řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO).

Nemalou částkou na opravu přispěje i radnice.

“My máme v rozpočtu vyčleněnou v rezervách částku tři miliony korun, abychom tuto akci mohli přímo v letošním roce podpořit. V loňském roce jsme podpořili částkou šest milionů korun, která šla přímo do techniky, zázemí nemocnice. A proč? Protože já si myslím, že prostředí, ve kterém pracují, jak přicházejí ráno do práce a zvlášť zdravotnický personál je opravdu podstatné,” řekl primátor Havířova Josef Bělica (ANO).

"Celkově se bude jednat o generální rekonstrukci, všechno se vybourá. Dodnes tady nejsou pořádně udělané rozvody vody, vzduchotechnika. Všechno to bude tak, jak má být v rámci hygienických pravidel, plus šatny, skříňky,” dodal ředitel NsP Havířov Norbert Schellong.

Hejtman i primátor Havířova využili návštěvy nemocnice i k tomu, aby společně s vedením poděkovali všem zdravotníkům za nelehkou práci v rámci epidemie. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy