Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zahrada v MŠ Radniční vzkvétá i během uzavření. Do práce se zapojili děti i rodiče

  • Havířov,

Od pondělí mohou děti navštěvovat také mateřské školy. Školka Radniční zůstala v kontaktu s dětmi i během uzavření, a to i díky projektu Mladý farmář.

Mateřská škola Radniční je po celou dobu uzavření v úzkém kontaktu pomocí sociálních sítí jak s dětmi, tak i s rodiči. Dětem ale školka chybí, a proto pro ně učitelky vymyslely i zajímavé akce.

Martina Kouřilová, učitelka MŠ Radniční: "Předminulý týden jsme měli pro děti připravenou jarní stezku. Pořád byla škola zavřená, i zahrada byla zavřená a my jsme jim nachystali úkoly, které byly vyvěšené na plotě a děti měly možnost v průběhu celého týdne si to s rodiči splnit. Úkoly byly různorodé, zaměřené na přírodu, hudbu, zpívání. Tak, aby se děti vyřádily a zavzpomínaly na školku. A potom různé indicie z úkolu je dovedly k tomu, aby zazvonily na mateřskou školu, kde na ně čekala usměvavá učitelka a dala jim medaili.” 

Školka je zapojena do projektu Mladý farmář. O bylinky, rostliny či zeleninu se ale musí pořád někdo starat.

Irena Burová, učitelka MŠ Radniční: "V tomto období to pro nás bylo těžké, protože jsme nemohli využít rodiče ani děti, abychom se plně zapojili do přípravy na sázení jak bylinek, salátů, ředkviček, zeleniny. Proto jsme vyzvali rodiče, jestli by nám nepomohli i individuálně za určitých hygienických opatření. Nám tady rodiče ve stanoveném čase se svými dětmi pomáhali a vozili kompost, připravovali vyvýšené záhony. Děti byly zapojeny i v domácím prostředí, kdy jsme vyzývali maminky a děti , aby společně doma vysazovali zeleninu a různé bylinky do květináčů."

To, co děti doma vypěstovaly, po otevření školky přesadí na zahradu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy