Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podnikatelé, kterých se dotkla koronavirová krize, mohou požádat radnici o bezúročnou půjčku

  • Havířov,

Podnikatelé v Havířově si mohou požádat o bezúročnou půjčku. Na vrácení až 20 tisíc korun budou mít rok a půl. Radnice na pomoc lidem, které zasáhla krize, vyčlenila z rozpočtu pět milionů korun.

Podnikatelé a živnostníci mají opět otevřené své provozovny. Dohnat ztráty ale bude pro většinu těžké. Radnice chce proto podnikatelům pomoci bezúročnou půjčkou. Na tu budou mít nárok všichni, kteří kvůli vládním nařízením museli omezit nebo úplně zastavit svůj provoz.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "Účelem finanční půjčky je pomoci udržet stávající podnikatelské prostředí na území města Havířov. Zejména pak v sektoru služeb a vybraných živností. Ta bezúročná půjčka bude pro jednoho žadatele poskytnuta maximálně ve výši 20 tisíc korun. Celkový finanční objem je pět milionů korun. Platí kdo dřív přijde, ten bere. To znamená, že tyto žádosti budou přijímány od 26.5. května do 4. června 2020."

O bezúročné půjčce budou uvažovat i v tomto pánském holičství.

Petr Firla, provozovatel pánského holičství: “Těžké to bylo pro všechny podnikatele. Nevěděli, jestli ty dva měsíce budou konečné, nebo se to neprotáhne. Musí počítat všechny finance."

Využijete bezúročnou půjčku od magistrátu do výše 20 tisíc korun?

Petr Firla, provozovatel pánského holičství: “Určitě o tom budeme přemýšlet, protože každá koruna je dobrá. Nicméně ty peníze se stejně budou muset vrátit. Budeme o tom přemýšlet, zda se nám to vyplatí. My jsme byli dva měsíce zavřeni a neměli jsme jak si ty tržby nahnat. Neměli jsme žádné okénko, ani nic takového. Počítali jsme alespoň se snížením nájmu, což se nestalo. Asi v tom bych viděl největší pomoc.”

Peněz nazbyt nemají ani v tomto obchodě s oděvy.

Martina Římanová, prodavačka: "Pro obchod určitě ztráty byly, i když jsme fungovali jako e-shop, ale zase nebylo tolik zboží. Takže si myslím, že to ztrátové určitě bylo. Ta možnost bezúročných půjček je fajn a paní majitelku budu informovat."

Žadatelé o půjčku dostanou peníze až po červnovém zasedání zastupitelstva, které musí celý proces schválit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy