Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O městskou ubytovnu v Havířově není velký zájem. Proto tam z části vzniklo malometrážní bydlení

  • Havířov,

O městskou ubytovnu v Havířově není takový zájem, jak radnice předpokládala. Proto Městská realitní agentura předělala část pokojů na malometrážní byty. První nájemníci už se budou moci brzy nastěhovat.

Pan Ivan Balcar se dostal do tíživé životní situace a už rok a půl bydlí v havířovské městské ubytovně na Šumbarku. Jelikož ale není o ubytovnu velký zájem, radnice se rozhodla přebudovat část pokojů na malometrážní byty.

Ivan Balcar, nájemník ubytovny: "Byl jsem jeden z prvních, který měl o to zájem. Složil jsem jistinu a čekám. Byl bych rád, kdyby to vyšlo. Hlavně, abych byl sám."

Budete to brát jako vlastní začátek do nového života? 

Ivan Balcar, nájemník ubytovny: "Ano, ano, chtěl bych dožít důstojně stáří.”

Garsonek je v domě prozatím 15.

Petr Valášek, manažer provozu MRA Havířov: "Ty malometrážní byty jsou určeny pro normální veřejnost, jsou v nabídce na našich webových stránkách. Mohou se hlásit i zájemci z ubytovny, ale musí splnit podmínky, které jsou tam určené. To znamená složit kauci, složit peníze za notáře tak, jak jako všichni ostatní občané.”

Bydlet v budově ubytovny bude mít pro běžné nájemníky podle agentury výhody.

Jiří Lankočí, jednatel MRA Havířov: "Je tam recepce, je tam hlídací služba, která je tam 24 hodin denně. Nájemníci, kteří budou ubytování v těch třech podlažích, které jsou předělány na nové byty, budou mít čip do výtahu. Jenom oni se dostanou do toho patra.”

Radnice si ponechá určitý čas a následně vyhodnotí, zda je o malometrážní byty zájem. Kapacita domu umožňuje přestavbu i dalších bytů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy