Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé Na Pavlasůvce mají konečně chodník. O výstavbu se postarali pracovníci Technických služeb

  • Havířov,

Obyvatelé v Havířově Prostřední-Suché dlouho požadovali výstavbu chodníku na ulici Na Pavlasůvce, kde zcela chyběl. Práce jsou nyní dokončeny.

Pracovníci Technických služeb mají za sebou vybudování dalšího chodníku, tentokrát v městské části Prostřední Suchá. Ten místním zcela chyběl.

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb: "Tento nový úsek chodníku Na Pavlasůvce je dlouhý dvě stě metrů, široký dva metry. Celkově zde bylo položeno asi 500 metrů dlažby a jsou zde zřízeny dva odbočné sjezdy na vedlejší komunikace. Celá stavba trvala necelé dva měsíce a byly tu nějaké komplikace, protože je tady velmi frekventovaná silnice. Jezdí zde městská hromadná doprava, musela tady být kvůli bezpečnosti stavby a chodců zavedena kyvadlová doprava, což mělo pro řidiče trochu nepříjemné následky, ale všechno se to obešlo bez větších komplikací a dílo se nám podařilo splnit v termínu.”

Stavba chodníku vyšla radnici na zhruba tři miliony korun.

Josef Bělica (ANO), primátor města: "Nacházíme se v částí Prostřední Suché, kde chodník nebyl žádný. To se jednoduše specifikuje, tady jednoduše nebylo nic. Dneska stojíme skoro na dvou set metrech nového chodníku. Byl to požadavek občanské komise a bylo vidět, že lidé z této místní části ocenili to, že Technické služby našeho města velmi rychle a myslím si velmi kvalitně odvedli tu práci. Nejde jen o chodník. Jsou tady nové lampy, nové veřejné osvětlení. Je tady příchod k železniční zastávce, takže pro tuto místní část si myslím je to důležitá investice. Jde vidět, že to není jen o jedné městské části. Investice jdou napříč celým městem.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy