Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zápisy do MŠ v Havířově ukázaly, že je o mateřinku Lípová větší zájem. Školka otevře další třídu

  • Havířov,

Po zápisech do mateřských škol v Havířově zjistili, že je o jednu mateřinku větší zájem. V dané lokalitě totiž žije více mladých rodin. Školka po dohodě s městem otevře další třídu.

Mateřská škola Lípová v Havířově stála po zápisu před rozhodnutím. Buď nepřijme všechny děti, nebo se bude muset rozšířit. Stejnou situaci řešila i na odloučeném pracovišti v loňském roce.

Jarmila Dujková, ředitelka MŠ Lípová: "Zápis byl nad naše očekávání, přihlásilo se nám 45 dětí a tím pádem máme o 21 dětí více. V MŠ K. Čapka jsme v loňském roce otvírali také novou třídu a tam jsme doplňovali o děti, které nastoupily do základní školy."

Zřídit další třídu ale bude stát školku nemalé peníze.

Lenka Šturmonová, zástupkyně ředitelky MŠ Lípová: "Požádali jsme zřizovatele o navýšení nákladů. Pro nás to znamená také personální zajištění, kdy musíme přijmout nové paní učitelky, provozní personál. Dále s tím souvisí náklady jako je pořízení nábytku do třídy, do herny, postýlek a různých provozních záležitostí jako je nádobí. Výhodou je, že třída splňuje hygienické požadavky.”

Školka je mezi dětmi a rodiči velmi oblíbená. Navýšení počtu dětí ale souvisí také s tím, že v dané lokalitě žije více mladých rodin.

Mateřská škola v centru města sice musí navýšit kapacitu, nicméně celkově počet dětí v mateřinkách nestoupá. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy