Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovský domov seniorů má stále obavy z nákazy. Návštěvy proto podléhají pravidlům

  • Havířov,

Senioři v domově se po několika měsících mohou opět setkávat se svými rodinnými příslušníky. Riziko nákazy na Karvinsku zůstává, a proto v domově v Havířově stále platí určitá omezení i pro návštěvy.

Ředitelé domovů seniorů po uvolnění opatření stáli před rozhodnutím, zda zařízení otevřou v plném rozsahu. V Havířově mají stále obavy ze zavlečení nákazy.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů:  "Prozatím jsme omezili návštěvy na tři dny v týdnu. Úterý, čtvrtek, neděle. A omezili jsme to i časově od dvou hodin do pěti. Omezili jsme i počet návštěvníků, to znamená, že mohou navštívit dva rodinní příslušníci jednoho klienta. Snažíme se, seč nám síly stačí, ale ta epidemiologická situace na Karvinsku není tak dobrá, abychom uvažovali o dalším rozvolňování.” 

Opětovné setkání se svými blízkými seniorům psychicky velmi pomohlo.

anketa: "Dcera tady byla u mě. Málem jsme si poplakali, opravdu. Takové pocity jsem měl, protože tři měsíce jsou tři měsíce. Jsme se vůbec neviděli. Bylo to opravdu nádherné.”
anketa: "Je blbé, že mohou přijít dva a třeba mají malé dítě osm měsíců a nemohou ho vzít. Musí být doma. Chtěla bych tady všechny. Mám rada celou rodinu."

Nastavený režim zůstane v domově minimálně do konce června. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy