Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pejskaři v Havířově mají radost. Jejich čtyřnozí kamarádi už nemusí mít na vodítku také náhubek

  • Havířov,

Zastupitelé v Havířově schválili vyhlášku, podle které už nemusí mít psi na vodítku za určitých podmínek náhubek. Stejná pravidla platí například také v Orlové. Pejskaři to vítají.

Dlouhé roky v Havířově platilo, že pes musí být na vodítku a musí mít náhubek. Mnozí pejskaři ale právě k náhubku měli výhrady. Zastupitelé nyní schválili změnu vyhlášky.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Vycházíme ze zkušeností z minulých let, kdy jsme zjistili, že toto není problém, aby takto v Havířově vyhláška fungovala."

Reagujete tak i na to, že právě v létě nemůže pes dobře dýchat v tom košíku, špatně se mu dýchá?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Vychází to samozřejmě z těchto požadavků občanů, které se nám hromadili a tak jsme přistoupili právě k tomuto řešení. Věříme, že to bude pro všechny přínosné.”
anketa: “Myslím si, že to je perfektní. Náš pes je alergický na kovy a dělala se mu vyrážka. Tak to velice ocením, je to super. Hlavně to není žádný agresivní pes.”
anketa: “Člověk má za psa zodpovídat. A jestli vím, že pes je nebezpečný, tak automaticky s tím košem musí chodit. Jestli ví, že to je milé zvíře, každý si na něho může sáhnout i děti, tak jsem moc rád.”

Když nebude mít pes náhubek, o to více musí být jeho vůdce zodpovědný.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Tady je důležitý ten vůdce, který vede toho psa na ulici a vede ho aktivně. Má ho na vodítku a dneska se hodně používají flexi vodítka. To neznamená, že ten pes bude běhat pět metrů ode mě a bude si dělat co chce. Já ho aktivně vedu, jakmile jsou tam děti, jiní lidé, stáhnu si toho psa k sobě, vedu ho u nohy. Jakmile se prostor uvolní, můžu ho povolit. Rozhodně to neznamená, že pes si bude kolem člověka běhat, jak se mu bude chtít.”

Změnu ve vyhlášce schválili také v Orlové. V Karviné musí mít pes náhubek na veřejných prostranstvích, kde je větší počet lidí, jako je například náměstí.

Témata: vyhláška
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků