Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Startovací byty pomáhají mladým lidem se osamostatnit

  • Havířov,

Bydlení na zkoušku jako trénink na pozdější osamostatnění. Takto se dá popsat projekt “S námi domů”, který vznikl díky spolupráci dětských domovů, společnosti Heimstaden a neziskové organizace Portavita.

Jan Rafaj, generální ředitel společnosti Heimstaden: "Dnes máme v tom projektu jedenáct dalších mladých lidí, připravujeme dvanáctý a věříme, že zhruba dvacet bytů bychom mohli jako společnost mít připravených. Jako společnost poskytujeme bonus 50% slevu na nájemném v prvním roce, druhý rok 25% a kromě toho zajišťujeme jako bonus celé vybavení bytů."

Pět let života v dětském domově má za sebou 19-letá Michaela Bačová. Teď bydlí už rok v tréninkovém bytě. Začátky byly složité, ale tvrdí, že si postupně zvykla.

Michaela Bačová, účastnice projektu “S námi domů”: "Snažila jsem se to zvládnout, hlavně jsem kolem sebe měla lidi, kteří mi pomáhali a kteří mě podporovali. Nejtěžší bylo, že nejsem v kontaktu 24 s větším počtem lidí. Vzpomínám jenom v dobrém, tam nejde vzpomínat ve špatném.”

Startovací byty podporuje i Moravskoslezský kraj, který je zřizovatelem dětských domovů v našem regionu.

Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana MSK: "Ten projekt je významný a zajímavý tím, že se tady spojuje jednak veřejný sektor, jednak občanský sektor a také privátní sektor. Všichni tři na tom mají velkou zásluhu a přeji těm dětem, které přejdou z dětského domova do běžného života, aby ten přechod, který je náročný, aby se jim vydařil.”

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků