Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První etapa rekonstrukce nádraží v Havířově je dokončena. Cestující mohou využívat novou výpravní halu

  • Havířov,

Správa železnic v Havířově skončila první etapu rekonstrukce nádraží. Cestují tak mohou využívat novou výpravní halu. Současně radnice pokračuje na svém úkolu a tím je oprava přednádražního prostoru.

Úderem středečního poledne se zavřela stará výpravní hala na havířovském nádraží. Cestující si nyní koupí jízdenku v nových prostorech. Správa železnic stihla přestavbu v termínu a nyní se může pustit do další etapy.

Jiří Svoboda, generální ředitel Správy železnic: "Myslím si, že se to podařilo pěkně udělat. Je to krásně opravené, je to světlé, vzdušné a mám z toho radost. Těším se na ty další etapy, které budou mnohem náročnější. Od dnešního dne se začne dělat příprava a zároveň i rekonstrukce celé této budovy z pohledu pláště, střechy, sítí a veřejných toalet.”

Druhá etapa bude šitá na míru městu, protože to má v plánu uvnitř vytvořit kulturně sportovní centrum.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Ty koordinační práce již probíhají. Probíhají projekční práce na vnitřní prostor. My jsme v daném okamžiku připraveni nastoupit a začít realizovat ty vnitřní prostory. Já věřím, že k tomu otevření dojde současně a že to bude opět další významný krok směrem k rozvoji našeho města.”

Radnice v současné době pracuje i na své části a tou je přednádraží.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Držíme se harmonogramu. Už jde na přednádraží vidět, že zemní práce jsou takřka hotové. To znamená veškeré instalace, kabely jsou v zemi. Bude se pokládat dlažba, bude se tady řešit propojení na výpravní halu.”

Nová výpravní budova má prozatím jednu nevýhodu. Chybí v ní klimatizace. Správa železnic přislíbila, že to napraví.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy