Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havárie vody vyplavila Mateřskou školu ČSA v Havířově. Školka je zcela zničená

  • Havířov,

V Mateřské škole ČSA v Havířově praskl pod umyvadlem přívod vody. Ta pak velkým proudem tekla několik hodin. Škody jsou velké a školka momentálně vůbec netuší, kdy bude schopna opět otevřít.

Slzy v očích měli zaměstnanci Mateřské školy ČSA v Havířově, když viděli, co napáchala voda. K havárii došlo v prvním patře v koupelně pod umyvadlem. Aniž by to někdo věděl, voda ve školce tekla několik hodin. Výsledkem jsou promočené stěny, podlahy, strop. Zničený je veškerý nábytek, hračky nebo klavíry.

Dana Tomicová, ředitelka MŠ ČSA Havířov: "My jsme přišli ráno do práce a v šest hodin už tady byla potopa. Teklo ze stropů, nahoře bylo asi deset centimetrů vody, protékalo to až do sklepa. Tady se jedná i o to, že možná budou muset strhnout stropy, podlahy se budou muset strhávat. Bude se to muset udělat všechno nově.”
Marie Turoňová, účetní: "Je to hrůza. Ta školka byla pěkná, měla hezké vybavení. A je to kompletně všechno zničené. Všechno se bude muset vyhazovat. Nejvíce všechny mrzí, že se mělo v srpnu otevírat, ale bohužel to nebude všechno hotovo a uvidíme, jak to dopadne.”

Radnice začala ihned pro děti zajišťovat náhradní výuku.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Dneska už jsem trochu klidnější, protože jsme byli na MŠ Radniční a ti mají mít v srpnu uzavřený provoz. Tak jsem ráda, že paní ředitelka se domluví s paní ředitelkou z ČSA, že přesune zaměstnance i děti na školku Radniční.”

Vybavit opět školku bude finančně nákladné. Než se vyřídí veškeré záležitosti s pojišťovnou, poskytne radnice školce půjčku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy