Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově řeší, jak odhlučnit pumptrackovou dráhu kvůli stížnostem místních lidí

  • Havířov,

Zhruba před dvěma měsíci v městské části Podlesí v Havířově otevřeli nové pumptrackové hřiště. Místní lidé si ale stěžují na hluk a sepsali petici. Radnice chce situaci zklidnit a udělat na dráze úpravy.

Nadšení z nové pumptrackové dráhy v Havířově, pořízené z participativního rozpočtu, netrvalo dlouho. Lidé, kteří bydlí v blízkosti areálu, si stěžují na hluk, vadí jim, že se tam mládež schází i ve večerních hodinách. S peticí se obrátili na radnici.

anketa, místní obyvatel: “Mě to nevadí, ale chápu, že těm z posledního vchodu to vadí. To máte jako ty školy tady. Také děti křičí, ale to je život.”

Město chce vyjít vstříc mládeži, ale i místním obyvatelům. Upravilo provozní řád a na jeho dodržování budou dohlížet strážníci městské policie. Zvažuje se i přítomnost správce. Úpravy čeká i samotná dráha.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "První krok je nějaká gumová podložka pod pumptrackovou dráhu a důležitý krok, kde se vytváří hluk, jsou zatáčky. Tady jde vidět, že ty začátky jsou volné, kdyby tady byla nějaká membrána, která by tlumila hluk ze zatáček, tak si myslím, že by to celé situaci hodně pomohlo."

Pokud by nepomohla ani tato opatření, město zváží možnost umístění protihlukových stěn.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

TEON STAV s.r.o.
Havířov
od 150 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků