Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odměny od ministerstva dostanou i zaměstnanci sociálních služeb v Havířově. Ředitel se obává dovolených v cizině

  • Havířov,

Zaměstnanci v sociálních službách v Havířově už vědí, že i oni dostanou od ministerstva práce mimořádné odměny za práci v době koronaviru. Zařízení se vrací do běžného provozu. Ředitel má ale nyní obavy z toho, že mnozí pracovníci chtějí jet na dovolenou do zahraničí.

Sociální služby v Havířově zaměstnávají přes sto lidí. Starají se zejména o seniory, a to v pobytovém zařízení, stacionáři, nebo v domácí péči. V posledních měsících je práce mnohem náročnější kvůli covidu. Nyní organizace požádala ministerstvo práce a sociálních věcí o mimořádnou odměnu. Nárok na peníze budou mít všichni.

Milan Černý, ředitel Sociálních služeb města Havířova:  "Tato žádost nám byla v plné výši akceptována a zaměstnanci tuto mimořádnou odměnu dostanou. Jedná se o všechny zaměstnance. Takže je to včetně kuchařů, údržbářů, administrativních pracovníků, ekonomických pracovníků.”

Pokud zaměstnanec odpracoval za měsíc 170 hodin, dostane 10 tisíc korun.

Hana Kašíková, kuchařka: "Určitě si myslím, že je to dobře, že dostanou všichni odměny, protože já si myslím, že organizace se skládá ze všech členů. Nejenom z vedení, ale i právě z prádelny, z přípravný jídla, kuchyně, holek, které se starají o klienty. Takže je dobře, že všichni dostanou odměny.”

Denní stacionář už opět funguje, ale v omezeném provozu jen pro patnáct klientů.

Táňa Ondríková, sociální pracovnice: “Jsou tu rozestupy, kdysi tady bylo více křesel. Nemůžeme s nimi dělat všechny aktivity. Nemohou dělat věci, kde si půjčují balóny, člověče nemohou hrát s jednou kostkou, aby dodržovali zásady, aby se to nepřeneslo.”

Nákaza se sice od zařízení nedostala, ale někteří zaměstnanci museli zůstat v karanténě kvůli onemocnění v rodině. Nyní budou chtít pracovníci čerpat dovolenou a z toho má ředitel obavy.

Milan Černý, ředitel Sociálních služeb města Havířova: "Ne všichni zaměstnanci budou čerpat svou dovolenou tady v ČR. Máme dneska zaměstnance, kteří chtějí vycestovat za hranice ČR do státu zelené zóny, ale přece jenom tady ta obava je. Takže hovořím se zaměstnanci s tím, že doporučujeme, aby zvážili, kde svoji dovolenou stráví.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy