Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

“Báli jsme se, že nám babička umře,” vypověděla šestičlenná rodina, kterou zasáhl Covid-19

  • Havířov,

Oba rodiče, tři děti i 86letá babička rodiny Holkových z Karvinska se nakazili Covidem-19. Rodina měla velký strach, že babička umře. O tom, jak u nich nákaza probíhala, se rozhodli promluvit na kameru, a to i proto, aby lidé nemoc nebrali na lehkou váhu.

Pan Jenda Holka pracuje na šachtě už 35 let. Tak jako jeho mnozí kolegové, i on se nakazil  Covidem-19. Za pár dnů vyšly pozitivní testy i u všech rodinných příslušníků. Nejhůře průběh nemoci nesla jeho žena. Měla nárazově vysoké horečky, ztratila čich, pálilo ji v nosohltanu i v žaludku. Největší strach ale měla rodina o svou 86letou babičku.

Marcela Holková, manželka horníka: “Tak jsem čekala, že se nám začne dusit, začne teplota a všechno. Ale opravdu se tak nestalo, babička měla teplotu jen jeden den. Jsme šťastní. Všechno odeznělo a babička žije dál. To vyvrací, že každý senior umře, to tak není.”
Jenda Holka, horník: "Já jsem měl jiný průběh než manželka. Mě pálilo v nosohltanu a k večeru jsem měl teploty a zase to odeznělo. Trvalo to tak asi 14 dní. Ten virus je takový zvláštní, není to typická chřipka, že člověk leží. Jednou to přijde, pak to zas odejde.”

Že se nejedná o obyčejnou chřipku si uvědomil i syn Tomáš.

Tomáš, syn: “Já jsem to zlehčoval hodně, i jsem se pár lidem smál, kteří to měli. Pak jsem to chytil já a uvědomil jsem si, že to asi nebylo dobře. Myslím si, že zlehčovat se to nemá. Není to sranda.”
Karolína, dcera: "Měla jsem strach, ale viděla jsem, že jsme to měli všichni. Také jsem ztratila čich a někdy mě pobolívala hlava.”
Jiřina, dcera: "Se sestrou jsme obě ztratily čich. Sestra ho získala po týdnu a já ho stále nemám a je to nepříjemné.”

Rodina už je v pořádku a pan Jenda se bude moci jako odčerpávač vody vrátit na šachtu. Jelikož se ale stále málo ví o obranných látkách, bude mít i nadále z nákazy obavy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy