Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zajištění letního provozu školek v Havířově je letos kvůli koronaviru složitější

  • Havířov,

Koronavirus ovlivnil i letní provoz mateřských škol. Ty, co měly být otevřené, se musí dezinfikovat a děti tedy navštěvují jiné. Plánovaná rekonstrukce Mateřské školy Okružní až v srpnu.

Letní provoz mateřských škol je vždy naplánován podle určitého klíče. V letošním roce je tomu ale jinak, a to i kvůli karanténě v některých zařízeních. Své o tom ví i v Mateřské škole Okružní na Šumbarku.

Světluše Svobodová, ředitelka MŠ Okružní: "Letos je to tak. My jsme původně měli mít oba dva měsíce zavřené kvůli rekonstrukci. Jenomže začátek rekonstrukce se posunul až na polovinu srpna. Stalo se to, že naše děti měly jít na MŠ Mládí, ovšem tam se objevil u zaměstnanců koronavirus, takže bylo potřeba umístit někam děti ze všech školek, které měly na Mládí o prázdninách přijít. Což byla naše školka, MŠ U Jeslí a MŠ Lipová.”

To, že děti chodí do jiné školy, jim vůbec nevadí.

anketa: “Já chodím do jiné školky, ale tady se mi také líbí.”

anketa: “Mně se školka líbí moc.”

V srpnu, když už začne ve školce rekonstrukce, bude výuka zajištěna v MŠ U Jeslí, kde se každým rokem střídají.

Okružní čeká výměna oken, zateplení, nová fasáda a oprava terasy. Práce ale probíhají i na jiných školských zařízeních.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Ze základních škol je to ZŠ Pujmanová. Tam se dělá rekonstrukce vzduchotechniky ve školní jídelně. Na ZŠ Mládežnické byla v havarijním stavu školní jídelna. Tam se dělají celé podlahy, rozvody vody. Opravujeme také na vysoké škole Prigo, což je naše budova, střechu, protože tam zatékalo.”

Opravy kuchyně a výdejny jídla probíhají i v MŠ Švabinského. V MŠ Sukova se v létě pracuje na opravě střechy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy