Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I přes veškerá opatření se dostala nákaza Covid-19 do domova seniorů v Havířově

  • Havířov,

Domov seniorů v Havířově nepovolí návštěvy. Opatření hygieniků jim připadají v praxi nereálná. Bohužel se také prokázala nákaza u dvou klientů a dvou pracovnic. Domov požaduje, aby byli otestováni všichni zaměstnanci i klienti.

Přesto, že krajská hygienická stanice už povolila za určitých podmínek návštěvy v domovech seniorů, zde v Havířově zůstanou ale brány pro veřejnost zavřené.

Domov si nedokáže představit, jak by uhlídal, zda mají všichni návštěvníci respirátor typu FFP2 bez výdechového ventilu a problém by byl i s dodržováním rozestupů. Přesto, že domov dodržuje velmi přísná hygienická opatření, nákaza se prokázala u jedné z klientek, která je nyní hospitalizována na infekčním oddělení.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "Zatím je to ve fázi, že v neděli jsme posílali seznamy našich pracovníků našich klientů a čekáme na rozhodnutí hygieniků, kolik lidí z toho bude otestováno a jsme na trní, kolik lidí by mohlo být eventuálně pozitivních u nás v domově a doufám, že to bude minimum."

Rodinní příslušníci jsou z celé situace zoufalí. Paní Eva Wojnarová viděla za celou koronavirovou dobu svého otce jen jednou.

Eva Wojnarová, dcera klienta domova: "My jsme v kontaktu alespoň telefonicky. Tatínek se snaží být pokorný, snaží se to chápat. Hodně strádá, protože má rád i mého psa, nevídají se. Má tam alespoň fotku, tak říká, že si alespoň někdy popovídá s tou fotkou. Nicméně by byl velmi rád, kdyby se ta situace už uklidnila.”

Domov netuší, jak se nákaza do zařízení dostala a doufá, že hygienická stanice nařídí otestování všech klientů i zaměstnanců. V pondělí odpoledne hygiena potvrdila, že evidují nakažené i dvě pracovnice a jednu seniorku v druhém středisku Luna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy