Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přesto, že se to Havířovu nevyplatí, nechá koupaliště otevřené i jen pro sto lidí

  • Havířov,

Na základně rozhodnutí hygieniků může být od pátku na koupalištích v jednu dobu jen sto lidí, a to i včetně personálu. V Havířově se přesto rozhodli, že areál neuzavřou. Ztráty v letošním roce budou ale velké.

Správa sportovních a rekreačních zařízení zažívá na koupališti nejhorší sezonu. Jednak je letošní počasí jak na houpačce a do toho přišlo další omezení ze strany hygieniků.

Jindřich Dolanský, lékař: "Problém byl před tím, že bylo povoleno 500 lidí. V současné době je nařízení, že nesmíme překročit kapacitu sta lidí. Když to řeknu lidově, kdo dřív přijde, ten dřív mele. Na koho se dostane, ten bude vpuštěn. Když bude dosažena kapacita sta lidí, brány budou uzavřeny a bude se čekat. Kdo odejde, stejný počet bude vpuštěn.”

anketa: "Je to celkem zajímavé, jelikož jsme mysleli, že koupaliště bude úplně zavřené, že se jim to ohledně nákladů vůbec nevyplatí tady pouštět sto lidí. Jsme rádi, že jsme se tady dostali a vlezli se do sta lidí a uvidíme, jak to bude dál probíhat.”

anketa: “Je to škoda. My se dostaneme, protože chodíme brzo. Doufám, že to brzy pomine. Jsme pravidelní návštěvníci. Jak je hezky, tak jdeme k vodě.”

Opatření se netýká jen návštěvníků. Do čísla sta lidí spadá i veškerý personál.

Jindřich Dolanský, lékař: "Když byl větší počet návštěvníků, tak pro jejich bezpečnost jsme museli mít adekvátní počet plavčíků. Jestliže máme snížený počet na sto, tak jsme omezili i počet plavčíků. V současné době je jich méně, aby zajistili bezpečnost."

Jak na tato opatření, ať už bylo 500 lidí, teď je sto lidí, reagují návštěvníci?

Jindřich Dolanský, lékař: “Samozřejmě negativně. Musíme si uvědomit, že léto je v plném proudu, nebylo ani tolik slunečných dní. Když přijde nějaký krásný den, tak lidi to táhne k vodě. Jestli člověk přijde a zjistí před bránou davy lidí a on se nedostane, tak určitě ho to nepotěší.”

Jaké vzniknou v letošním roce koupališti ztráty, prozatím vedení společnosti nesdělilo. S jistotou ale budou velké.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy