Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V havířovském domově seniorů vyšly všechny testy negativně. Domov zřejmě umožní opět návštěvy

  • Havířov,

Hygienici o víkendu nechali otestovat v domově Luna v Havířově na 150 seniorů a zaměstnanců. Pokud se ukáže, že se podařilo nákazu Covid-19 zcela podchytit, vedení domova zváží, za jakých podmínek umožní návštěvy příbuzných.

Od víkendu byli v Domově seniorů v Havířově všichni v očekávání, jak dopadne plošné testování ze střediska Luna, kde se nakazilo Covidem-19 11 klientů a 11 zaměstnanců. Výsledky všech 150 vzorků jsou negativní. Ředitel nyní zvažuje, za jakých podmínek povolí opět návštěvy.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov:  "Se splnilo to, na co netrpělivě dlouho čekají. To znamená, že bychom nějakým způsobem povolili návštěvy v nějakém časovém harmonogramu, aby se dostalo na všechny, ale aby to nezatížilo personál a nevystavilo nákaze, infekci.”

Od zjištění nákazy stoupla rapidně i spotřeba ochranných prostředků. Domov stojí stovky tisíc korun. Zásoby nyní mají na tři týdny.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov:  "Těch respirátorů potřebujeme zhruba 600 denně na obou dvou střediscích a je to velká suma peněz a samozřejmě potřebujeme i jednorázové pláště. Tam, kde dodržujeme karanténní opatření na jednotlivých pokojích, je ta spotřeba zhruba poloviční 300 plášťů.”

První případy byly v domově Helios a Luna zaznamenány 13. července. Celkově se nakazilo 27 lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy