Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Potkani v ulicích už i za bílého dne. Havířov zakročí, chystá se jejich plošné hubení

  • Havířov,

Pokud jsou potkani vidět v ulicích už za bílého dne, je třeba zakročit. Radnice v Havířově proto připravuje vyhlášku, na základě které by vznikla povinnost plošné ochranné deratizace. Lidé to vítají.

V říjnu loňského roku ve dvorové části v centru Havířova mohli lidé pozorovat život potkaních rodinek. Hlodavci se takto v hojném počtu vyskytovali ale i v jiných částech města. Radnice hubí potkany během celého roku a to na základě vlastního šetření, nebo na podněty občanů. Na podzim však chystá vyhlášku o speciální ochranné deratizaci.

Jana Vichrová, odbor komunálních služeb: "Pokud už je ale situace, že už jdou potkani vidět i za bílého dne, tak potom vyhlašuje město speciální ochrannou deratizaci a tu by měli v jednom termínu všichni vlastníci provést tam, kde je výskyt potkanů zjištěn. To znamená, že si provedou nějakou kontrolu svých nemovitostí a následně deratizaci.”
anketa: "Je třeba se jich zbavit, protože to školí. Chodí to tady k popelnicím a pak jsou různé nemoci. Bylo by dobré je dát pryč.”
anketa: “Určitě se to musí zredukovat. Přenáší to nemoci.”
anketa: "Zatím jsem žádného neviděla. Spíše jsem viděla kuny."

Vyhlášku na speciální ochrannou deratizaci budou zastupitelé schvalovat v září. Plošná likvidace hlodavců pak bude provedena během října a listopadu.

Odbor komunálních služeb apeluje i na občany, aby venku nekrmili kočky a jiná zvířata, protože na potravě si rádi pochutnají právě i potkani.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy