Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pomozte odhalit lupiče na videu. Vloupal se v Havířově do večerky

  • Havířov,

Nyní vás prostřednictvím naší televize poprosí o pomoc policie. Už před třemi měsíci vykradl v Havířově neznámý zloděj večerku. Policisté po něm po celou dobu marně pátrali a tak se nyní rozhodli zveřejnit video, které natočily bezpečnostní kamery. Pokud zloděje poznáte, volejte linku 158.

Na konci dubna se v Havířově stala běžná krádež, jaká je v této části kraje poměrně častá. Zloděj si vyhlédl snadněji dostupný objekt večerky, překonal dveře a vloupal se dovnitř. Nevadily mu ani bezpečnostní kamery, o kterých zřejmě věděl, protože si zakryl hlavu kapucí. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Karviná: "Na konci měsíce dubna tohoto roku došlo v Havířově-Městě k vloupání do prodejny večerky, odkud si dosud neznámý pachatel odnesl pokladnu i s finanční hotovostí a tabákové výrobky. Celkem tak způsobil škodu na odcizených věcech za skoro 40.000,- Kč."

Karvinští policisté zahájili vyšetřování pro podezření z trestného činu krádež, za který je běžná trestní sazba do 2 let. Jenže pachatel se do večerky vloupal v době, kdy byl vyhlášen nouzový stav kvůli pandemii nemoci Covid 19 a tak je trestní sazba dramaticky vyšší. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Karviná: "Karvinští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody až na 8 let."

Policie žádá všechny občany, kteří by mohli podat jakékoliv informace, ať už k sobě pachatele a nebo k samotné krádeži, aby volali bezplatnou linku 158 a nebo navštívili služebnu policie. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy