Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři v domově v Havířově, kde bojovali s nákazou, jsou šťastní. Vedení opět povolí návštěvy

  • Havířov,

Havířovský domov seniorů, kde se v minulých týdnech prokázala nákaza u 27 klientů a zaměstnanců, se vrací opět k běžnému chodu. Testy už neprokázaly nikoho, kdo by byl nově pozitivní na Covid-19. Ve čtvrtek se budou moci klienti poprvé opět potkat i se svými blízkými.

Senioři v havířovském domově už mají opět důvod k radosti. Ve středisku Helios ani v Luně už nebyly odhaleny nové případy Covidu-19 a aktivizační pracovníci mohou pro ně opět plánovat program.

Milada Kubová, aktivizační pracovnice: "Jsme rádi, že můžeme při tak pěkném počasí klienty vzít tady na vzduch, aby viděli zeleň, aby mohli být na čerstvém vzduchu. Vyvážíme je ven a samozřejmě dodržujeme rozestupy. Vidíme to i na nich, jak jsou rádi."

Za seniory budou moci ve čtvrtek poprvé přijít po dlouhých týdnech také rodinní příslušníci.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "První návštěvy budou tento týden ve čtvrtek od půl druhé do půl čtvrté na obou dvou střediscích a pokud nebudu mít potvrzené žádné další případy pozitivity, zvažujeme obecně od příštího týdne, že ty návštěvy by byly úterý čtvrtek v tom čase od půl druhé do půl čtvrté."

anketa: "Špatné to bylo, nešlo nikde vyjet. Ven, nic. Teď je to fajné. Po třech měsících jsem rád. Já s dcerou sice každý den mluvím, ale je lepší, když přijde.”

Za jedním seniorem budou moci přijít najednou vždy jen dva rodinní příslušníci a musí být vybaveni respirátorem řady FFP 2.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy