Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V pobočkách knihovny v Havířově to žije i během prázdnin

  • Havířov,

Knihovna už dávno není místem, kde si lidé chodí půjčovat jen knihy. Havířovské pobočky se snaží nabízet i zábavně vzdělávací programy, a to zejména pro děti. Proto je v knihovnách živo i nyní o prázdninách.

Knihovna i během prázdnin pořádá různé akce pro děti a zejména pak pro ty, které tráví letní čas ve městě. I v druhé polovině srpna knihovnice připravily pro ratolesti několik zajímavých aktivit.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora:  "17.8. spouštějí další aktivity v dětském oddělení na Šrámkové ulici. 17.8. a 24.8. jsou tam připravené programy pro děti takové animační o pravěku o Mimoních, takže to je pro ty malé děti. Pak funguje dobře K-klub na Šrámkové ulici, to je pro ty větší. Mají tam různé moderní technologie, se kterými se mohou děti seznámit. Mají tam i drátování s černým drátem s korálky pro výrobu, ale je tam důležitá jedna akce 25.8., kde je setkání se zájemci o dobrovolnictví. Je to pro zájemce od 14 do 30 let, je to taková první schůzka, protože nám tady dobře funguje dobrovolnictví ať už přes ADRU, nebo Nadační fond Pavla Novotného.”

Program v knihovně využily i děti, které jsou na příměstském táboře ve středisku Asterix, nebo maminky s malými dětmi, pro které knihovna připravuje nový projekt Lekotéka. Ratolesti se mohou seznámit s didaktickými hrami a hračkami.

anketa: "Je to tady moc hezké, moc si to tady užíváme na táboře a přišli jsme tady, abychom se něco nového naučili a užili si to tady.”
anketa: “Mě se tady docela líbí v knihovně a asi tady budu chodit si půjčovat knížky, protože jsem dříve chodil do jiné knihovny na Podlesí, ale mě se tady líbí a určitě tu mají hodně dobrých knížek.”

Knihovna myslí i na vzdělávání pracovníků, protože jsou to právě oni, kteří se věnují dětem a připravila pro ně kurz pedagogických kompetencí.

Dagmar Čuntová, ředitelka Městské knihovny Havířov: "Je třeba, aby knihovnici při přípravě akcí, nebo knihovnických lekcí, měli i určité pedagogické kompetence a dovednosti, které ovšem zcela nemají. Proto jsme se rozhodli využít i dotace z ministerstva kultury na pořádání kurzu těchto pedagogických kompetencí pro knihovnickou odbornou veřejnost.”

Informace o veškerých připravovaných akcích naleznou rodiče i děti na webových stránkách knihovny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy