Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Voda v Mateřské škole ČSA v Havířově zničila vše. Školka v září neotevře

  • Havířov,

Mateřská škola ČSA v Havířově řeší velký problém. Kvůli vytopení v září neotevře a musí dětem zajistit výuku v jiných školkách. Opravy budou trvat nejméně do listopadu.

V polovině července došlo k vytopení Mateřské školy ČSA v Havířově. Voda zničila téměř vše. Už na první pohled bylo zřejmé, že opravy budou trvat dlouho. Ředitelka se bála, že nebude schopna v září školku otevřít. Její obavy se naplnily.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Vypadá to tak, že opravy budou trvat do poloviny listopadu, pokud to dopadne dobře. Pokud ne, tak do konce prosince. Takže musíme 72 dětí přemístit někam, kde by se vešly i s učitelkami. Ale jsem ráda, že nám vyšla vstříc MŠ Přímá. Ta nám půjčí dvě oddělení a jedna třída bude na MŠ Místní.”

Děti do Mateřské školy Přímá bude každé ráno vozit autobus.

Dana Tomicová, ředitelka MŠ ČSA Havířov: “Děti se budou scházet na ZŠ Na Nábřeží, kde nám pan ředitel dovolil, že si budeme hrát v družině a tam potom o půl osmé bude zajištěn odvoz přímo na MŠ Přímou. Odpoledne si rodiče sami vyzvednou děti a mohou od půl jedné po obědě až do té půl páté. Budeme mít ještě informativní schůzku pro rodiče.”

V září plně nespustí provoz také MŠ Okružní, kde probíhá rekonstrukce. Výuka bude zajištěna v MŠ Mládí, v ZŠ Školní a část dětí bude vozit autobus do MŠ U Školy. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy