Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská nemocnice chce zakoupit nový přístroj na přesnější odhalování cévních onemocnění

  • Havířov,

Havířovská nemocnice by chtěla zakoupit pro ambulanci cévních onemocnění nový přístroj, takzvanou cévní laboratoř. Komplexní a včasná diagnostika pomůže zejména pacientům, ale také lékařům.

Ambulance cévních onemocnění v havířovské nemocnici zajišťuje komplexní péči o pacienty s onemocněním tepen a žil. K diagnostice se využívá zejména ultrazvuk a nyní mají v ordinaci k dispozici zapůjčený přístroj z Izraele, takzvanou cévní laboratoř.

Mykola Holod, primář cévního oddělení: "Je to komplexní přístroj, který umí změřit rozdíl tlaku na paži a kotníku a který může určovat poruchu u prokrvení dolních končetin nebo poruchu průtoku krve pánevním řečištěm, nebo dolních končetin. Když máme diabetika, většinou jsou postižené tepny bércového typu, jakoby pod koleno a níž a ty tepny říká se tomu, že jsou až skleněné."

Přístroj umí přesně odhalit různé další cévní a žilní problémy a i díky tomu pak může lékař stanovit přesnou léčbu. Ambulance úzce spolupracuje s ostatními obory. Tento pacient si zranil nohu a rána se špatně hojí.

anketa: "Bolí mě noha, je to prý bércový vřed. Tak počkáme, co s tím uděláme. Tlak ani tak vysoký nemám, ale diabetik jsem.”

Zapůjčený přístroj by chtěla nemocnice zakoupit.

Mykola Holod, primář cévního oddělení: "Hodně by nám to pomohlo. Nám i pacientům, protože není třeba dávat dohromady více přístrojů, kterou jsou nyní rozhozeny po více ambulancích a u jednoho pacienta udělám skoro pět vyšetření během pár minut a vidím ho komplexněji a nemusím ho přetahovat a dávat na něho nové a nové přístroje. Komplexnost. Pomůže to, ušetří to čas. Má citlivější senzory a mám komplexnější přehled o cévním systému konkrétního pacienta.”

Nejdůležitější je prevence. Na cévní onemocnění má největší vliv špatná životospráva, obezita a velký podíl problémů způsobuje kouření.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy