Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov musí vyvracet fámu, že chce v rámci deratizace potkanů hubit i toulavé kočky

  • Havířov,

Havířov musí vyvracet fámu, že chce v rámci deratizace potkanů hubit i toulavé kočky. Radnice postupuje podle zákona. Útulek kočky odchytává, kastruje a následně jdou zvířata k adopci, nebo se vypouští zpět do přírody.

Na sociálních sítích koluje tento leták, ve kterém se píše, že Havířov bude v rámci plošné deratizace potkanů likvidovat i toulavé kočky. Což ale není pravda.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Je to totální blbost. Město nechce hubit toulavé kočky. My postupujeme zákonně a toto odporuje zákonu. Je to fáma. My řešíme situaci s potkany, je to problém.”
Iveta Grzonková, vedoucí odboru komunálních služeb: "Magistrát od roku 2009, kdy zajišťuje činnost městský útulek, tak postupuje v souladu se zákonem na ochranu zvířat proti týrání, kdy jsou toulavé kočky odchytávány, jsou kastrovány a následně vráceny na území ze kterého byly odchyceny.”

Útulek se v první řadě snaží veškeré odchycené toulavé kočky nabízet k adopci.

Dagmar Polaková, vedoucí útulku: "V prvé řadě koťata jdou všechna do nabídky k adopci, protože se koťata nemohou ihned vykastrovat. Dospělé kočky po kastraci, pokud je to kočka, která je přítulná, stojí o lidské pohlazení, tak jde do nabídky k adopci. Ze strany veřejnosti je velký zájem o kočky. Měsíčně jde 12 koček v tomto období do adopce.”

Útulek apeluje, aby lidé sami neodchytávali toulavé kočky a nevozili je na umístění do útulku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy