Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bude mít největší bytové družstvo v Havířově ve funkci dva předsedy současně?

  • Havířov,

Ve frašku se může změnit pondělní shromáždění delegátů největšího bytového družstva v Havířově. To už je rok bez předsedy, který byl z funkce odvolán. Podle nepravomocného rozsudku však bylo odvolání nezákonné.

Nového předsedu si mají havířovští družstevníci zvolit v pondělí odpoledne. Bude to téměř přesně po roce, kdy odvolali původního předsedu. O situaci jsme informovali v dřívější reportáži.

Miroslav Pastucha, předseda kontrolní komise SBD Havířov (10. 10. 2019): “Na tomto shromáždění byla přednesena zpráva o zjištěných nedostatcích v činnosti stavebního družstva. Shromáždění vyhodnotilo tuto zprávu a odvolalo předsedu družstva.”

Jenže původní předseda napadl své odvolání u soudu a ten mu dal v zatím nepravomocném rozsudku zapravdu.

Miroslav Trefil, odvolaný předseda SBD Havířov: “Rozsudkem krajského soudu ze dne 24. 8. 2020 jsou veškerá rozhodnutí mimořádného shromáždění delegátů ze dne 9. 9. 2019 zrušena. Zrušila se usnesení o odvolání předsedy i opatření o kontrolní komisi, která nemůže řídit družstvo.”

Pokud by rozsudek nabyl právní moc, byl by původní předseda stále ve funkci. Družstevníci se tak musí vypořádat s tím, zda je vhodné v pondělí volit nového předsedu, protože riskují, že družstvo bude mít dva předsedy současně.

Miroslav Trefil, odvolaný předseda SBD Havířov: “Na shromáždění delegátů chci navrhnout, aby volba předsedy nebyla, protože to odporuje rozhodnutí soudu. Vedení družstva jsem žádal, aby to do programu nedávalo."

O výsledcích jednání shromáždění delegátů největšího bytového družstva v Havířově budeme informovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy