Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý muž chtěl podpálit služebnu PČR v Havířově, protože ho zastavila hlídka. Hrozí mu 12 let

  • Havířov,

Muž, který chtěl v úterý podpálit policejní služebnu v Havířově, je ve vazbě. Hrozí mu až 12 let vězení. Pachatel ve vestibulu rozléval benzín proto, že ho zastavila silniční hlídka. Muž řídil pod vlivem alkoholu.

Policisté na služebně v centru Havířova zažili situaci, na kterou v životě nezapomenou. Měli se stát obětí žhářského útoku.

59letý muž přišel na služebnu s kanystrem. Se slovy, že to tu zapálí, začal rozlévat benzín.

Incident se odehrál v úterý před šestnáctou hodinou.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "V silně podnapilém stavu vstoupil do budovy Obvodního oddělení Havířov 1 s 10 litrovým kanystrem v ruce. Do budovy už vstupoval s úmyslem služebnu „vypálit“. V prostorách vestibulu a recepce benzín začal rozlévat nejenom po stole, koberci, ale i po stěnách. Zapalovač měl připravený v kapse kalhot. Policisté na nic nečekali a ihned zareagovali. Důvodně podezřelého, aniž by stačil zapalovačem škrtnout, zpacifikovali."

Zadržený muž své jednání vysvětlil určitou naštvaností. Téhož dne v ranních hodinách byl zastaven hlídkou k silniční kontrole, během níž policisté zjistili, že muž má pozitivní dechovou zkoušku na alkohol. V nedávné minulosti mu skončil trest zákazu řízení a byl mu vrácen řidičský průkaz. Už tehdy důvodem odebrání byla jízda pod vlivem alkoholu. Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu násilí proti úřední osobě ve stádiu pokusu s trestní sazbou odnětí svobody na tři až dvanáct let. Na soudní líčení bude čekat ve vazební věznici.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy