Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice podpořila opět Akademii III. věku. Vysoká škola Prigo doufá, že pro všechny zajistí prezenční výuku

  • Havířov,

Vysoká škola Prigo v Havířově si zatím nepřipouští možnost, že by nezahájila prezenční výuku. Studentům začíná akademický rok již příští týden. Škola spustila opět přednášky i pro seniory.

Tito senioři Akademie III. věku v Havířově měli absolvovat poslední semestr na jaře. Kvůli koronaviru to ale nešlo. Proto přednášky absolvují nyní.

anketa, absolventi Akademie III. věku: “Vítám to velice, protože mi už chybělo chodit do školy. Už jsem absolvovala i jinou v Ostravě. Takže jsem ráda, že se otevřel semestr, který nám chyběl.”
anketa, absolventi Akademie III. věku: “Nemohl jsem se dočkat celé prázdniny až to začne, protože bude mé oblíbené téma což je vesmír, galaxie. Odnesl jsem si zajímavosti co se týče sociální politiky, co nás v našem věku zajímá. To mi pomohlo a líbilo se mi to, jsem tady spokojený.”
anketa, absolventi Akademie III. věku: “Jsem rád, že to začalo, vidím opět známé tváře. Něco jsem se naučil anglicky, větší rozhled, co se týče práce, všeobecné znalosti. Mě to baví.”Radnice finančně podpořila i další běh Akademie III. věku. Senioři by měli usednout do lavic v říjnu. Vysoká škola Prigo věří, že současná situace dovolí, aby výuka mohla být zahájena.

Natálie Uhrová, akademický pracovník na katedře ekonomie a hos. politiky: “Jsme velice rádi, že i na další období 2020 až 2022 město Havířov finančně podpořilo organizování Akademie III. věku. Vysoká škola Prigo bude opět poskytovatelem této služby a doufám, že stejně jako v předešlém období, tak i v tom následujícím, bude zájem. Jsem velice mile překvapená kolik uchazečů přišlo z toho minulého běhu a předpokládáme, že budeme nabírat nové uchazeče teď v průběhu září a října tak, abychom mohli nový běh rozjet 20. října.”

Veškeré informace naleznou zájemci na webových stránkách vysoké školy v sekci pro studenty.

Vysoká škola prozatím nepočítá s tím, že by pro studenty neotevřela prezenční výuku.

Michaela Tichá, prorektorka pro studium: “Distanční výuka samozřejmě v době nouzového stavu byla vítaným způsobem, jak přece jen do jisté míry výuku nahradit, ale nikdy ten přímý kontakt s pedagogem nemůže být distanční výukou nahrazen. Je to důležité také proto, že v mnoha předmětech u nás vyučují odborníci z praxe. Součástí především programu sociální politika a sociální práce jsou odborné předměty a odborné přípravy v různých organizacích a institucích a tam bez kontaktní formy to není vůbec možné zabezpečit."

Vysoká škola byla v letošním roce velmi úspěšná v akreditačním procesu.

Michaela Tichá, prorektorka pro studium: “Jsme rádi, že se nám podařilo získat akreditaci pro navazující studium hospodářské politiky a správy v českém a anglickém jazyce. To znamená, že od příštího týdne u nás přivítáme první studenty budoucí inženýry.”

Vysoká škola získala také akreditaci ve studijním programu sociální politika a sociální práce. Do obou programů se mohou studenti hlásit ještě během září a října.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy