Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trenéři havířovských sportovních klubů by mohli po proškolení učit ve školách tělesnou výchovu

  • Havířov,

V havířovských školách budou možná vést hodiny tělesné výchovy na prvním stupni trenéři sportovních klubů. S takovou nabídkou přišla radnice, která se chce zapojit do projektu Trenéři do škol. Hlavním myšlenkou je více podpořit všeobecnou pohybovou průpravu.

Nástupem do první třídy začal i těmto prvňáčkům předmět tělesná výchova. Právě v tomto věku je důležité, aby si děti pohyb zamilovaly. Radnice v Havířově se chce proto zapojit do projektu Trenéři do škol a uspořádala pro ředitelé konferenci.

Lucie Gorecká, odbor školství a kultury havířovského magistrátu: “Myšlenkou tohoto projektu je, že by trenéři našich sportovních klubů, kteří jsou k tomu adekvátně proškoleni, chodili do základních škol do první, druhé, třetí třídy a učili je všeobecnému pohybu. Není to bráno jako náborová akce do sportovních klubů, ale je to bráno tak, že trenér by měl prezentovat a naučit je sportovní průpravu, kterou ve svých klubech dělají, protože ti trenéři umí i jiné aktivity než hrát fotbal, florbal, basketbal.”

Projekt Trenéři do škol vznikl v Praze a právě jeho autoři by nejdříve případné zájemce proškolili.

Ivana Hlubinková Kožmínová, vedoucí klubu Maniak Aerobik Havířov: “Mně se to hodně líbí, protože podobné vzdělávací akce už existují, ale jsou placené. Toto, pokud se zavede do škol a budou mít k tomu přístup všechny děti, tak je to velmi široká nabídka. Co se týče mně, tak náš klub určitě do toho půjde, protože tam nejde o to vychovávat vrcholové sportovce, ale naučit děti milovat ten pohyb. Ty děti teď neumí vylézt po žebříku, neumí spadnout, neumí se dotýkat tak nějak normálně. Takže já myslím, že úžasný nápad.”

Kolik vy máte u vás trenérů a kolik byste jich mohli potom pro proškolení vyčlenit, kteří by docházeli do základních škol?

Ivana Hlubinková Kožmínová, vedoucí klubu Maniak Aerobik Havířov: “My máme sedm trenérek a já jsem přesvědčená, že kterákoliv by tam přišla, tak děti zaujme, protože teď jsou v klubech takové děti, že se nedá dělat jen sport, ale musíte je i zabavit. Takže to znamená hry, charisma. Já můžu říct, že všechny trenérky.”

Učitelé se nyní mají rozhodnout, zda by takového trenéra ve výuce přivítali.

Soňa Justová, učitelka ZŠ Na Nábřeží: “Projekt by se mi velmi líbil. Mám zkušenosti z minulé doby, kdy tady docházela trenérka na gymnastiku. Byla jsem velmi spokojená, hodně jsme se naučili. I já jsem se dozvěděla hodně věcí a ráda bych se do toho projektu zapojila.”

Projekt je prozatím zaměřený pro děti prvního stupně. Protože na druhém už učí učitelé s aprobací na tělesnou výchovu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy