Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se staví další dvě tenisové haly. Radnice klubům přispěje 12 milionů korun

  • Havířov,

Dva tenisové kluby v Havířově získaly dotaci z ministerstva školství na výstavbu dalších hal. Zastupitelé rozhodli, že klubům rovněž přispějí několika miliony korun. A lidé se také mohou těšit na nové mobilní kluziště.

Po letních prázdninách se konalo v KD Radost v Havířově zasedání zastupitelstva. Jedním z důležitých bodů bylo schválení dotace dvěma tenisovým klubům na výstavbu nových hal.

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: "Můžeme konstatovat, že v Havířově problematika tenisových prostor bude vyřešena. Budeme mít na území města pět kurtů se stejným povrchem tak, abychom mohli pořádat zajímavé a mezinárodní mládežnické turnaje."

Město Tenisovému klubu Havířov-Šumbark a Tennis Hillu v Životicích schválilo každému šest milionů korun. 70% nákladů uhradí klubům ministerstvo školství. Zastupitelé také rozhodovali, zda radnice pořídí mobilní kluziště za 3,4 milionu korun. K investicím měla opozice z řad KSČM výhrady.

Eduard Heczko (KSČM), zastupitel: “Určitě máme s financováním problémy, protože očekáváme další výpadky v příštím roce, tak si myslíme, že některé výdaje by se měly omezit nebo zastavit a počkat do lepších časů."

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora:
 Pokud něco můžeme udělat teď a v současné době peníze jsou v rozpočtu, tak je samozřejmě investujeme rádi a je to v souladu s politikou koalice."

Radnice věří, že mobilní kluziště si děti užijí už v těchto zimních měsících.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy