Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrá zpráva pro řidiče i chodce. Problémovou křižovatku u Merkuru už řídí semafory

  • Havířov,

Problémovou křižovatku u Merkuru už řídí semafory. Radnice si od této osmi milionové investice slibuje především zvýšení bezpečnosti a plynulost v dopravě.

Řidiče i chodce dlouhé roky trápila tato křižovatka u bývalého hotelového komplexu Merkur, a to zejména v dopravní špičce. Město v letošním roce vyčlenilo 8 milionů korun na vyřešení situace a před třemi měsíci začala stavba světelné signalizace. Nyní už jsou semafory v provozu.

Nikol Fikáčková, odbor komunálních služeb: “V tuto chvíli jsme dneska poprvé rozsvítili nově světelně řízenou křižovatku, na kterou byly použity nové technologie. To znamená, že křižovatka je dynamicky řízená, v zemi jsou indukční smyčky, které zaznamenávají vozidla. Na návěstidlech máme detekci, které detekují jednostopá vozidla, cyklisty, ty které indukce v zemi nezaznamená a v tuto chvíli křižovatka poběží ve zkušebním provozu s tím, že se asi týden budou načítat data a uvidíme, jaký tady bude provoz a pak se nastaví signální plány. To znamená, že tady bude nastavená ranní špička, odpolední, večerní. Ten plán bude nastavený až podle toho, jaký je vlastně provoz na této křižovatce.”

Jaký je v dané lokalitě provoz vědí nejlépe místní obyvatelé.

Jan Szturc, předseda občanské komise Havířov-Podlesí: “Tak určitě si obyvatelé mohli povšimnout, že se tady stávaly kolize aut. Věřím, že to lidé ocení, nejsou to jen auta, ale jsou tady i chodci. Je tady základní škola, ZUŠ, gympl. Rodiče děti pouští samotné. Takže věřím, že to pomůže hlavně bezpečnosti chodců a klidnému svědomí rodičů, že jejich děti tady budou více v bezpečí.”
anketa: "Já si myslím, že to je dobře, protože my, když jsme chtěli s manželem vyjet ráno, když jezdí hodně lidí, tak nešlo vyjet.”

Myslíte, že to uvítají i chodci?

anketa: “Myslím, že jo. Já kolikrát stojím a nechce mě nikdo pustit. Teď budu mít zelenou a pustí mě.”
anketa: “To jsem určitě ráda i když jdeme s dětmi, i když jezdím jako řidička, protože velmi často tady docházelo k dopravním nehodám. Takže určitě je dobře, že to budou řídit semafory.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy