Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poradenské centrum Khamoro bude v Havířově poskytovat už jen terénní programy

  • Havířov,

Sociální služby v Havířově jsou na vysoké úrovni. Musí ale docházet k jejich optimalizaci tak, aby některé nebyly duplicitní. Proto zastupitelé rozhodli, že poradenské centrum Khamoro bude nabízet už jen terénní programy.

Poradenské centrum Sociálních služeb Khamoro je už osm let nápomocno zejména romským rodinám v městské části Šumbark. Během let ale v dané lokalitě začala poskytovat pro rodiny a děti sociálně aktivizační služby a odborné poradenství Armáda spásy. Radnice pravidelně vyhodnocuje potřebnost veškerých služeb a nyní zastupitelé rozhodli, že Khamoro bude provozovat jen terénní programy.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: "Jednalo se o to, že tato služba, nebo komplexně tyto služby vznikaly v době, kdy je byla potřeba, kdy na Šumbarku takové služby neexistovaly a v současné době se zase jeví, že budeme muset poskytovat jiné služby a některé bohužel budou rušeny. Takže není to tak, že bychom chtěli omezovat služby na území města Havířova. Spíš naopak. My jsme vlastně od začátku roku zprovoznili nebo začali poskytovat sociální rehabilitaci pro osoby s duševním onemocněním. To je jedna z těch služeb, kterou na území Havířova potřebujeme a služby, které jsou duplicitní, tak budeme snižovat, nebo i rušit.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy